18.09.2019 12:54
Поділитися

«Козаки. Абсолютно брехлива історія»: міфи про козаків, непередбачувані персонажі та бюджет серіалу

«Козаки. Абсолютно брехлива історія»: міфи про козаків, непередбачувані персонажі та бюджет серіалу

«Козаки. Абсолютно брехлива історія» – пригодницька комедія про козацтво, яку знімають телеканал ICTV та IQ Production за підтримки Міністерства культури України. Які виникали складнощі на знімальному майданчику, скільки коштує зняти такий проект та які міфи і стереотипи про українців XVII столітті долала команда –  розповіли генеральний продюсер серіалу – Оксана Іванюк та виконавці головних ролей – Юрій Дяк, Андрій Ісаєнко та Остап Ступка. 

На знімальному майданчику близько сотні осіб. За словами генеральної продюсерки серіалу Оксани Іванюк, вони навмисне відбирали акторів, від яких «неможливо відірвати очей». І дійсно, всі козаки як на підбір – підтягнуті, спортивні. Творці прагнули відмовитися від штампу козак – герой реклами вареників, з вусами у сметані та солідним пузцем.

Частину сцен вже відзняли у Музеї національної архітектури в Пироговому, також будуть зйомки у павільйонах Film.ua. У серпні проходили зйомки у Запоріжжі, на Хортиці. Там за сюжетом розташована Січ. Завдяки магії телебачення та кінопавільйонам, творчій групі вдалося розширити реальні розміри знімального майданчику на Хортиці і показати Січ, як щось більш монументальне.

5D3_0252

– Для нас це перший історичний проект і такого складного проекту, як цей, у нас ще не було. Це такий собі челендж для нас – ділиться Оксана Іванюк.

Виконавець головної ролі – Юрій Дяк розповів, що в серіалі Україну покажуть не злиденною країною, а землею, на якій живуть життєрадісні авантюристи і навіть трохи бешкетники:

Ми не злиденні. Це нав’язаний стереотип. На всьому своєму відрізку історії українці були щасливими людьми. Просто в деякі періоди історії нас намагалися зробити нещасливими. Але, як бачите, їм це не вдалося. Ми як той Фенікс – ми їм покажемо, де раки зимують і хто ми такі є.

У нас прекрасна країна, прекрасні люди, прекрасна мова, прекрасний фольклор. І як можна бути в такій країні нещасливим?

Також Юрій Дяк впевнений, що пригодницька комедія «Абсолютно брехлива історія» не поступається навіть деяким всесвітньо відомим шедеврам:

5D3_0428

«Чорнобиль» від НВО задав високу планку уважності до деталей, але й українські серіали не пасуть задніх у плані «трушності».

Творча група провела багато часу, спілкуючись з істориками, щоб відтворити умови життя ХVII століття і не піддатися розповсюдженим міфам. Один із них – вишиванки.

У той час українці не ходили щодня у вишиванках, і костюмерам довелося спітніти, щоб кожен герой виглядав органічно. Загалом було розроблено понад 160 комплектів костюмів. Також і багато реквізиту створили саме для серіалу. Зокрема, двохметровий дзвін, декілька варіантів обладунків для кожного актора чи гармати. Для зйомок на Хортицю привезли дві вантажівки з реквізитом.

5D3_0277

Також на замовлення створили й одну з головних «героїнь» серіалу – чарівну сережку, яка робить свого господаря непереможним. За сюжетом головний герой Іван, якого зіграв Юрій Дяк, краде цю прикрасу у московського царя, щоб викупити рідну матір з турецького полону. Але сережка дивним чином опиняється на Січі та «потрапляє у вухо» Остапа Ступки, який зіграв роль підступного кошового.

Цей кошовий не схожий на мої попередні ролі. Можна провести багато паралелей із сьогоденням. Він неоднозначна особистість, інтриган. Йому притаманні риси тих людей, які, як правило, приходять до влади.

Також актори зізналися, що під час підготовки до зйомок доводилося проводити по три тренування на день, але їх це не виснажувало, а навпаки навіть подобалось.

– Якщо ти приходиш на знімальний майданчик, а тобі щось не подобається, немає сенсу з’являтися у кадрі. Все ж передається глядачеві, навіть через камеру. Мене так вчили: актор завжди має бути у хорошому гуморі, у нього не може бути поганого настрою. Інакше навіщо це все? – запевняє Юрій Дяк.

5D3_0363

А його партнер по фільму Андрій Ісаєнко не словом, а ділом доводить, що актор не має втрачати настрою, що б не сталося. Андрій поділився ексцесом, який стався з ним під час пробіжки полем на коні.

Коні у полі поводяться досить активно. Почали бігти, вже галопом кінь несеться, і тут він раптом перечіплюється, я намагаюся його відразу висмикнути, адже він може побігти далі, а він й іншою ногою пірнає у цю ж яму. Я просто вилетів, перекинувся, мені ще кінь на ногу ліг.

Швидко піднялись, але я не відразу зрозумів, що сталось, і бачу, що наш кінник біжить до мене. І я пригадую, що в разі падіння з коня ти виставляєшся кінній групі. Але якщо стати ось так (імітує завершення акробатичного трюку у спортивній гімнастиці і підняття однієї руки. – Прим. ред.), то це трюк, а не падіння. То він до мене біжить, а я вже так і стою, мовляв, то я трюк робив. А потім виявилось, що якщо ти падаєш з конем, то виставлятися не треба. Правило діє, тільки якщо випадаєш із сідла, – захоплено переповідає Ісаєнко.

5D3_0298

Його слова підтверджує Оксана Іванюк:

– На загальному плані було видно лише, як блимнули ноги коня, а де Андрій подівся, невідомо.

Проте цікаві історії з тваринами на знімальному майданчику на цьому не закінчились.

Є у нас дуже важливий персонаж – бик Семен. Він живе у січового кухара, який випробовував на ньому різні настоянки. Але знайти дресированого бика, який міг би працювати у кадрі, досить складно. Мало хто таким займається.

Тому ми самі завчасно купили бика й декілька місяців його дресирували. В одному з епізодів ми дуже переживали, тому що він під час павільйонних зйомок був у кімнаті і заглядав до кухні. А нам треба було «шмальнути» з рушниці. Ми боялися, що він злякається і рознесе всі декорації. Але Семен навіть не звернув уваги. Тепер він суперкваліфікований актор, ми його навіть використовували в іншому проекті – поділилася секретами Іванюк.

Окрім Семена у серіалі з’явиться ще й свиня, заради якої навіть проводили «свинячий кастинг». Ця героїня серіалу має облизувати головного героя.

-Тому що це тварина непередбачувана і ми боялись, щоб вона не вкусила героя. Проводили кастинг, дресирувальники привозили різних тварин, адеж нам треба була велика свиня, не порося, – розповіла Оксана Іванюк.

Також генеральна продюсерка поділилася інформацією про те, скільки коштує подібний проект.

Після детальної розробки проекту був складений бюджет, і ми з телеканалом ICTV зрозуміли, що без допомоги держави нам буде складно реалізувати його в належному обсязі і якості. Тому ми відправили заявку на фінансування до фонду Держкіно.

Українські кіночиновники задум схвалили і погодилися покрити половину витрат серіалу. Таким чином, ICTV та Міністерство культури склалися майже по 17 мільйонів гривень кожен, задля втілення задуму в життя. Телеканал має виключне право на трансляцію серіалу в Україні, а за кордон права на свій продукт творча група може продавати самостійно. Із цих коштів 25% повертатиметься Міністерству культури».

Джерело: BIT.UA

18.09.2019 12:54

Топ-відео

Гарячі матеріали

Актори

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ