10.08.2020 10:30
Поділитися

«Козаки. Абсолютно брехлива історія»: Дмитро Вівчарюк розповів, на які жертви пішов заради ролі

«Козаки. Абсолютно брехлива історія»: Дмитро Вівчарюк розповів, на які жертви пішов заради ролі

Восени на екрани вийде довгоочікуваний масштабний проект «Козаки. Абсолютно брехлива історія», в якому Дмитро Вівчарюк зіграв козака Царько. В інтерв’ю актор розповів детальніше про свій персонаж, чим його зацікавив серіал, а також з якими труднощами довелося зіштовхнутися під час зйомок.

– Дмитре, Ви добре знаєте історію своєї родини?

– Так. Мій дід по татовій лінії родом з Чернівецької області з Кіцманського району. Якщо судити з прізвища, то можна припустити, що хтось із предків пас, або розводив овець. Всі мої предки по татовій лінії були роботяги. Заможних у них в роду не було. Дід каже що татів брат був в УПА. Але документальних доказів цьому немає. А татова мама була родом з Житомирської області, Новоград-Волинського району. І от вони, швидше за все, були заможні, тому що моя бабуся закінчила 7 класів в селі і ще 2 вищих класи при церкві! Це дуже висока освіта була!

На той час більшість людей мали освіту в 3, 5 або 7 класів. Тому 9-класна освіта вважалась на селі майже університетською. Коли прийшли німці, то в їхній хаті був німецький штаб. Німці харчувалися з їхнього городу, їли їхню птицю, худобу, але дуже не знущалися і харчів вистачало щоб прогодувати і всю сім’ю. А от коли прийшли наші, то почалося: «А, ви були під німцем і їх годували…» По маминій лінії, мої родичі з Білорусії. Мій дід, мамин тато, був одним із керівників партизанського руху в Гомельській області і йому навіть пам’ятник стоїть там.

– Чим Вас приваблює робота у проекті «Козаки. Абсолютно брехлива історія”?

Це історичний проект – а я історію дуже люблю. Костюми, зброя, візуалізація – це мені все дуже цікаво.

Хоча автори не прив’язуються до історії, як такої. Вони показують історію, але не наголошують, що це було насправді. Тому і серіал називається «Абсолютно брехлива історія». Але сюжет серіалу, його антураж відповідають історичному періоду. Можна згадати фільмі про Астерікса і Обелікса. Вони начебто історичні, але це – комедії, які не претендують на історичну правдивість.

– Головний герой – молодий, гарячий хлопець і поряд з ним досвідчені воїни. У Дюма це були Портос, Атос і Араміс. А у серіалі «Абсолютно брехлива історія, це Ваш герой зі своїми побратимами. І є певна схожість з героями популярного українського мультфільму про козаків.

– Так! Схожість тут є. Певне автори фільму дивилися на цих мультяшних персонажів, бо і у нас є великий, довгий і малий.

– Я дивлюся, що у Вашого героя специфічна зброя – метальні ножі. Навчилися їх використовувати за призначенням?

– Безумовно. Ми вчилися і на шаблях битися, і стріляти, і на конях їздити, і, в тому числі, метати ножі.

– У таких проектах режисери, інколи, дозволяють акторам імпровізувати на знімальному майданчику.

– Є таке. Якщо імпровізація в тему, якщо вона потрапляє в загальне русло, наш режисер Олександр Березань це дозволяє. Ми ж знімаємо не на плівку, де треба все що не підходить вирізати, а на «цифру». Все що не підходить – викидаємо. Все що підходить – залишаємо. Головне треба слідкувати, щоб вона текстово підходила по сюжету. Щоб там не проскакували якісь сленгові слова, яких ще не було у цьому історичному періоді.

– Гаряче зніматися під серпневим сонцем у такому грубому одязі?

– Певно діє конденсат (сміється). Стримує твою температуру та оберігає від перегрівання. Звичайно, коли сонце пече, то тоді не те що жарко, а – парко, і ти ходиш весь мокрий. Звичайно, що ти мусиш йти на якісь жертви заради ролі. Я завдяки цьому вже втратив у вазі 8 кілограм.

Я важив при рості 174 сантиметри 74 кілограм. Зараз маю вагу 62 кілограми. Але дуже комфортно себе відчуваю.

– Ваші фізичні кондиції мають значення для роботи над цією роллю?

– Так. Я раніше займався спортивною гімнастикою, боксом, ушу. У мене тато навіть був тренером. Коли нашому тренеру заборонили нас тренувати і він поїхав до Америки, а потім в Ізраїль, то тато пів року нас тренував. Тато взагалі привів мене у спорт. Я постійно займався на турникові і спортивних брусах. І це мені дуже стало у пригоді. У мене після аварії був закритий перелом тазостегнового суглоба. А я про це дізнався тільки через три роки. Потім мені сказали, що тільки завдяки м’язовому корсету не було зміщення і більш важких наслідків.

Для ролі це теж корисно, але наші персонажі – бувалі люди. І вони вже з огляду на свій бойовий досвід знають як може розвиватися ситуація в конкретному випадку. Тому не метушаться, не роблять багато зайвих рухів. Більше просто стоять і оцінюють що відбувається навколо. Але в разі потреби можуть дуже добре «ввалити» супротивнику.

 Чув, що кастинг на цей проект був дуже ретельний та прискіпливий.

– Так, на кожного персонажа переглядалися сотні людей. І врешті-решт вибрали найкращих: Євгена Олійника, Андрія Ісаєнко, та мене (сміється). А якщо серйозно, то те що затвердили саме нас: то це нам або підфартило, або ми дійсно чогось варті як актори. От ми і намагаємось виправдати цю довіру. Ми працюємо в кайф і з задоволенням, а це головне для крутого та якісного продукту.

-Твій герой залишиться живим до кінця історії? Чи як часто буває в історичних проектах, у фіналі відбудеться масштабна битва, де гинуть майже всі персонажі і залишається тільки головний герой.

– Ми сподіваємось на другий сезон (сміється). Але поки автори тримають у секреті сюжет фінальної дванадцятої серії. Битви будуть. Але чи залишаться живими наші герої ми дійсно не знаємо. Все залежить від сценариста.

 

 

Джерело: “Кино-Бар”

Також по темі: «Козаки. Абсолютно брехлива історія»: міфи про козаків, непередбачувані персонажі та бюджет серіалу Завершилися зйомки «брехливої історії» про козаків Козаки. Абсолютно брехлива історія - перший тизер (ОСІНЬ 2020)
Теги: Козаки
10.08.2020 10:30

Топ-відео

Гарячі матеріали

Актори

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ